ELEKTRONİK VERİTABANLARI

Kampüs Dışı Erişim Uygulaması

Kampüs dışından erişime açık olan veritabanlarının karşısında dünya resmi şeklinde bir bağlantı bulunmaktadır. Bu bağlantı izlenildiğinde bir doğrulama ekranı ile karşılaşılacaktır. Doğrulama ekranının geçilebilmesi için kütüphane kaydı ve PIN numarası gereklidir. Kampüs dışından erişim kullanılırken İndeks ve Özet Veritabanlarından tam metine ulaşım yoktur. Bunun için tam metnin olduğu veritabanını kullanmak gerekmektedir. Karşılaştığınız sorunları library-it [at] itu.edu.tr adresine bildirebilirsiniz.

A-Z Veritabanları

A-Z Veritabanları
Veritabanı İçerik Tür Kampüs Dışı Erişim Mobil Açıklamalar
AATCC Standartları Tam Metin DVD     Boyama ve Tekstil ile ilgili standartları içerir. Tam metinlerine erişim sağlanmaktadır. Ulaşım bilgisi için bu yolu takip ediniz.
ABI Complete Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Bu veritabanı en kapsamlı ABI/INFORM veritabanı olup ABI/INFORM Global, ABI/INFORM Trade and Industry, ABI/INFORM Dateline ve ABI/INFORM Archive veri tabanlarından oluşmaktadır ve benlerce tammetin dergi, tez , araştırma yazısı ile The Wall Street Journal ve The Financial Times gibi önemli gazeteleri içermektedir. Araştırmacılar için her düzeyde iş,yönetim teknikleri, yönetim uygulamaları ile teorisi, kurumsal strateji ve taktikler hakkında bilgi kapsayan tam metin bilgi sunmaktadır. (Ayrıntılar)
Academic Search Complete Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
4400'ü hakemli dergi olmak üzere 5400 den fazla dergiye tam metin olarak erişilmektedir.
ACM Digital Library Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Bilgisayar bilimleri konusunda dergi, magazin, transactions, newsletter ve konferans bildirilerine erişebilirsiniz.
ACS Advances in Chemistry Series Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  ACS Advances in Chemistry Series Kimya alanıyla ilgili 1949-1998 yıllarına ait kitaplara tam metin erişim sağlar.
ACS Symposium Series Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Veritabanı temelde Kimya ile ilgili olmakla birlikte agricultural and food chemistry, cellulose and renewable materials, chemical education, organic chemistry, polymer chemistry, materials, alanlarındaki e-kitapların 1974-2009 yıllarına tam erişim sağlar.
AIAA Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  AIAA'nın 7 adet dergisine erişebilirsiniz. (Ayrıntılar)
AIP Conference Proceedings Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  AIP Conference Proceedings, 1970 yılından günümüze konferans tutanaklarını içermektedir.
American Chemical Society (ACS) Tam Metin, Arşiv Online
Kampüs Dışı Erişim
ACS tarafından yayınlanan kimya konulu 48 adet dergiye tam metin olarak erişebilirsiniz.
American Film Institute (AFI) Catalog Tam Metin, Arşiv Online
Kampüs Dışı Erişim
  American Film Institute (AFI) Catalog, Amerikan filmleri çalışmaları için temel bir kaynaktır. AFI Catalog Amerika Birlesik Devletleri'nde 1893'ten 1972 yılına kadar yapılmış bütün filmleri kapsamaktadır. Bu katalog, 48.000 film kaydının konu ve şarkı dizinlerinin yanısıra konu özetlerini ve yapımla ilgili özel notları sunmaktadır.
American Institute of Physics (Scitation) Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
Fizik konulu akademik dergilere erişim sağlar. İçerik 1930’dan bugüne, arşiv erişimini de kapsamaktadır. Kullanici Rehberleri
American Physical Society (APS) Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Fizik ile ilgili American Physical Society dergilerine tam metin erişim sağlar.
Annual Reviews - Physical Sciences Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
Annual Reviews Physical Sciences paketine erişim sağlar. Özel disiplinlerde yayınlanan makaleleri analiz eder.
API Standartları Tam Metin DVD     Petrol ve akaryakıtla ilgili standartları içerir. Ulaşım bilgisi için bu yolu takip ediniz.
Applied Science & Technology Source Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Acoustics, Aeronautics, Neural networks, Nuclear & Civil engineering vb. gibi daha birçok uygulamalı bilimler alanındaki makalelere tam metin erişim sağlar.
Architectural Publication Index Özet Online     Mimari konularla ilgili seçilmiş süreli yayınlardaki makalelerin özetlerini ve bibliyogarfik künyelerini içerir. İndekslenen yayınların listesine linkten erişebilirsiniz.
ARTstor Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
ARTstor, sanat ve diger alanlarda ogretim ve ogrenimi gelistirmek icin kurulmus kar amacı gutmeyen bir kurulustur. ARTstor seckin muzelerdeki; sanat, mimari, beseri bilimler ve fen bilimleri konularinda, 1.4 milyondan fazla yuksek cozunurlukteki goruntu icerigine erisim vermektedir. Bugün 45'den fazla farkli ulkedeki 1400 kurum, ogrenimlerini ve arastirmalarini ARTstor icerisindeki yuksek cozunurlukteki gorsel materyaller araciligiyla gerceklestirmektedir.Veri tabanını kullanabilmek için sistem gerekliliklerine bu linkten ulaşılabilir.
Erişim ayrıntıları
ASCE Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerini ilgilendiren dergileri kapsayan bir veritabanıdır. Kendi alanında en onemli kaynaklardan biridir. Kapsamında ; - 32 adet ASCE Dergisinin 1983'ten günümüze tum sayıları, - 2001 yılından günümüze dek olan ve sayıları 190'ı geçen ASCE tutanakları bulunmaktadır.
ASCE Standartları Tam Metin DVD     İnşaatla ilgili standartları içerir. Tam metinlerine erişim sağlanmaktadır. Ulaşım bilgisi için bu yolu takip ediniz.
ASHRAE Standartları Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Klima ekipmanları, yoğunlaştırıcılar ve kpmpresörler, hava akışı(giriş/çıkış), soğutucular, ısı pompaları, solarkollektörler, buzdolapları ve dondurucular, pozitif yerdepişimli yoğunlaştırıcı birimler, sıvı soğutucuları, gemiler için mekanik buzdolapları, otomatik buz makineleri, sıvı soğutuculardaki yağ oranı, gazların sıvı akış ölçümü, buzdolabı yağlarının pıhtılaşma noktası ve çevre koruma konularını içermektedir.
Erişim ayrıntıları
ASME Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Makine mühendisliği ve ilgili konularda bilgi sağlar. Dergilerin tumune 1970 yilindan gunumuze, konferans tutanaklarina 2008'den gunumuze erişilmektedir.
ASME Standartları Tam Metin DVD     Tam metinlerine erişim sağlanmaktadır. Ulaşım bilgisi için bu yolu takip ediniz.
ASTM Digital Library ve ASTM Standartları Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  1000'in üzerinde kitap, 30000'in üzerinde teknik ve bilimsel makale, 430000 sayfayı aşkın geçerli bilgiyi içermektedir. ASTM Standards Service kapsamında, şartname dokümanları, test yöntemleri, sınıflandırmalar, uygulamalar ve kılavuz ilkeler yer almaktadır. Bu standartlar, malzemelerin, sistemlerini ürünlerin ve hizmetlerin özelliklerini açıklamaktadır.
ASTM_Sunum ASTM Kullanım Kılavuzu.
Berg Fashion Library Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Berg Fashion Library, moda içeriğine sahiptir.
Bridgeman Education Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
Bridgeman Education Veritabanı, Bridgeman Sanat Kütüphanesi’nin online eğitim kaynağıdır ve güzel sanatlar, mimari, kültür ve tarih alanlarındaki görüntü içeriklerine erişim sunmaktadır.
İçerik kapsamı için tıklayınız
İçerik sağlayan müze ve sanat galerileri için tıklayınız
British Standards Online (BSOL) Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  British Standards Online (BSOL) veritabanı, bütün endüstri sektörlerine ait çok geniş disiplinleri içerir. Tüm İngiliz Standartları (BSI) ve tüm Avrupa Standartları (EN) yanı sıra ISO (%88) ve IEC (%82) standartlarını da içermektedir. BSOL veritabanında yer almayan ve guncel olmayan standardlari, Gülçin Demir, demirgul@itu.edu.tr adresinden isteyebilirsiniz.
Business Source Complete Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
Kendi alanında lider tam metin hakemli dergiler yanında, tam metin kitaplar, vaka incelemeleri, şirket profilleri ve swot analizleri, bildiriler, ülke ekonomik raporları, endüstri raporları, Pazar araştırma raporları ve tam metin ticari dergilere erişim mümkündür.
Cambridge Books Online Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Cambridge Books Online veritabanı 288 adet e-kitaba tam metin erişim sağlar. Kitap listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.
Cambridge Journals Online Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Cambridge University Press'in çıkardığı çeşitli konulardaki 225 dergiye tam metin olarak erişebilirsiniz.Kampüs dışı erişimde ana sayfa ile bazı uyumsuzluklar yaşanmaktadır.
CHEMnetBASE Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Kimya konusunda CRC yayınevine ait aşağıdaki elkitabı ve sözlükleri tam metin erişime sunar: Combined Chemical Dictionary, which includes: Dictionary of Commonly Cited Compounds Dictionary of Drugs Dictionary of Inorganic and Organometallic Compounds Dictionary of Natural Products Dictionary of Organic Compounds The Handbook of Chemistry and Physics Polymers: A Property Database Properties of Organic Compounds
ChemSpider Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
Royal Society of Chemistry'e ait olan Kimya ile ilgili açık erişimli(ücretrsiz) bir akademik kaynak olan ChemSpider veritabanına erişim sağlayabilirsiniz. Tanıtım videosu
China English Journals Full-Text Database Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Çin' a ait İngilizce Doğa bilimleri, felsefe, insan bilimleri, mühendislik, sosyal bilimler, tarım, teknoloji ve tıp alanından hakemli dergilere ilk sayıdan bugüne tam metin erişim sağlar. Broşür için tıklayınız
CRCnetBASE SciTech Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
 
Derwent Innovation Index Online Özet Online
Kampüs Dışı Erişim
  Dünya çapında 41 patent ofisinden 35 milyonu aşkın patent 16 milyondan fazla buluş içerir. Atıf yapan (cited) ve atıf yapılmış (citing) patent ve makaleler ile tam metin patent kayıtlarına link vardır. 1963'den itibaren kapsanan patent ve 1973'den itibaren kapsanan patent atıf kayıtları bulunmaktadır. Her yıl 1,5 milyon yeni patent alır. ISI Web of Knowledge platformu ile tam etegrasyondur. Teknolojik gelişmeleri tanımlayabilir ve beklenen teknolojik trendleri takip edebilirsiniz. Patent uygulamalarınıza destek olmak için doküman toplayabilirsiniz. A-Ge çalışmalarınızda dublikeleri azaltabilirsiniz. Patent ihlallerini belirleyebilirsiniz. Pazarda yer alan boşlukları saptayabilir ve olası lisans fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Kurumların araştırma performansını karşılaştırabilirsiniz. Elverişli bir sistemle birlikte tarama yapabilir ve patent bibliyografyalarına ulaşabilirsiniz. İlgili ayrıntılara kullanım kılavuzu 'ndan ulaşabilisiniz.
DIN English Collection Standartları Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  DIN Standartları çok geniş ve çeşitli mühendisliklerin inşasında, üretim ve uygulamaların test edilmesinde tüm dünyaca kullanılmaktadır. Ayrıca karara bağlanmış birçok anlaşmada ve özellikle Avrupa pazarı için çok büyük önem taşıyan ürünlerin tasarım ve üretiminde önemli bir rol üstlenmektedir.(Ayrıntılar)
(Erişim ayrıntıları)
Standartları sorunsuz görüntüleyebilmeniz için DRM programını bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. DRM yazılımını bu linkten indirebilirsiniz. DRM yazılımı hakkında bilgi ve yükleme kılavuzu: PPT, PDF.
" PDF YÜKLENEMEDİ SORUNU " nun çözümü için bu dokümandaki ayarları yapabilirsiniz.
Bir sorun ile karşılaştığınızda (0212) 285 30 13 Dahili 4121 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Directory of Open Access Journals (DOAJ) Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Cesitli muhendislik disiplerinden sosyal bilimlere, tıptan işletmeye, vb. birçok disipline yayılan konulari kapsayan genel konulu bir veritabanıdır. (Ayrıntılar)
Ebrary Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
Android

İOS
16 konu koleksiyonunu kapsamaktadır. Bu koleksiyonlar, Antropoloji ve Sosyoloji, İşletme ve Ekonomi, Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri, Eğitim, Mühendislik ve Teknoloji, Tarih ve Politik Bilimler, Beşeri Bilimler, Dil, Edebiyat ve Dilbilim, Hukuk, Uluslar arası İlişkiler ve Kamu Politikası, Yaşam Bilimleri, Tıp, Hemşirelik ve Yardımcı Sağlık Bilimleri, Doğa Bilimleri, Psikoloji, Din ve Felsefe'dir. Elektronik kitap sayısı 74,000'in uzerindedir. Ebrary kitap indirme kılavuzu
EBSCOhost Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  AP News Monitor Collection, GreenFile, Medline veri tabanları erişime açılmıştır.
EBSCOhost E-Kitaplar Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  EBSCOhost veritabanı'ndan secilmiş kitaplar elektronik olarak satın alınmıştır.EBSCOhost E-kitap listesi.e-Kitap İndirme Klavuzu
Econlit with Full Text Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Econlit with Full Text; Ekonomi, insan ve toplum bilimi konularında 560'ın üzerinde süreli yayına tammetin erişim sağlar.
The Economist Intelligence Unit CountryReports ve ViewsWire Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  ViewsWire'i tararken ayrıca sayfanın sol üst tarafında bulunan DATA TOOLs tarama imkanı var. Makro Ekonomik gostergeleri rakamsal olarak vermektedir. Kullanıcılar için çok önemli bir bilgidir.
ViewsWire tam istediğiniz bilginin yerinin belirlenmesini kolaylaştırır. Majör ve yeni doğan pazarlar hakkında aşağıdaki kategorilerde beş ana kanal sağlar:
Politika: Yeni analizler, Arsiv, Politik yapı, Genel görünüm
Ekonomi:Haber analizi, Arsiv bilgileri Art Alan,Son göstergeler, Genel görünüm, Beş yıllık tahmin tablosu, Mal analizi, Ülke risk reytingi, Art alan verileri
İş Dünyası: Haber analizi, Art alan, E-hazırlıklı olma, İş ortamı, Genel görünüm, Şirket stratejisi, Endüstrinin genel görünümü
Finans: Haber analizi, Genel görünüm, Döviz tahminleri, Faiz oranları tahminleri, Temettü fiyatları, Euro değişim oranı, Günlük dolar değişim oranı
Yönetmelikler: Haber analizi, Yatırım yönetmelikleri, Rekabet ve fiyat yönetmelikleri, Lisans verme ve fikri mülkiyet, Ticari yönetmelikler, Yabancı döviz yönetmelikleri, Vergi yönetmelikleri

Country Reports, yaklaşık 200 ülkenin politik ve ekonomik analizi ile güncel siyasi ve ekonomik trendlerin iki yıllık tahminlerini ve tarafsız analizlerini sağlar.
Elsevier E-Kitaplar Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
 
Emerald Business, Management & Economics eBook Series Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
Emerald Yayınevi, Business, Management & Economics eBook Series başlığı altındaki elektronik kitaplarının 1991-2013 yılları arası satın alma yoluyla koleksiyonumuza dahil edilmiştir.
Emerald Insight Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
Çeşitli mühendislik dalları, işletme, kütüphane ve bilgi merkezleri vb konularda 157 tam metin dergiye erişilmektedir.
Encyclopaedia Britannica Online Academic Edition Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Sanat, edebiyat, coğrafya, tıp, felsefe, din, spor ve eğlence, matematik, yaşambilimi, toplum ve beşeri bilimler, teknoloji, tarih vb. tüm bilim dallarında ansiklopedik bilgiler içeren aynı zamanda Dünya atlası, görüntü, sözlük, bazı dergilerden alınmış yüzbinlerce makale, haber başlıkları ve web kaynakları rehberliği içeren çok yönlü bir danışma kaynağıdır.
EndNote Referans Yönetim Aracı Online   EndNote Videolu Anlatım
EndNote 6 Manuel
EndNote 7 Manuel
Güncellemeler için yazılım sunucusundan son sürümleri indirebilirsiniz.

EndNote kişisel bilgi veritabanlarınızı oluşturarak, bibliyografik bilgileri (makaleleri, kitapları, dergileri, görsel verileri vb.) saklamanıza, düzenlemenize, taramanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan ve makale yazım sürecinizde 5000’in üzerinde farklı bibliyografya stili ile atıf, şekil ve referanslarınızı düzenlemenize yardımcı olan özel bir bibliyografya yazılımıdır.
EndNote programını indirme ve kurma işlemi için tıklayınız
Energy & Power Source Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Enerji ve Güç endüstrileriyle ilgili olarak ;
• Kömür
• Elektrik Enerjisi
• Doğal Gaz
• Nükleer Enerji
• Petrol
• Yenilenebilir Enerji Kaynakları ( hydroelektrik, wind, solar enerjileri, alternative fuels, vb.) konularındaki makalelere ve raporlara tam metin erişim sağlar.
Engineering Village 2 Özet Online
Kampüs Dışı Erişim
  1970' den günümüze çeşitli disiplinlerden seçme 5000 adet dergiyi indeksleyen Compendex veritabanını içerir.
English Language Learner Reference Center Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  İngilizceyi yeni öğrenmeye başlayanlar için İngilizce Dil öğrenimin geliştirilmesi, not alma ve akademik yazım teknikleri konularında makale ve çalışma testlerini erişime sunar.
ERIC Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
1.2 milyondan fazla kayıt (makaleler, kitaplar, tezler, bildiriler, teknik raporlar vb dokümanlar) kullanıma sunulmaktadır.
ESDU (Engineering Sciences Data Unit) Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Tam Metin Erişilen ESDU Serileri:
Aerodynamics, Aircraft Noise, Composites, Dynamics, Aircraft Structures, Fatigue – Endurance Data, Fatigue – Fracture Mechanics, Fluid Mechanics- Internal Flow, Fluid Mechanics- Internal Flow (Aerospace), Heat Transfer, Mechanisms, Performance, Physical Data-Chemical Engineering, Stress and Strength, Transonic Aerodynamics, Tribology, Vibration and Acoustic Fatigue, Wind Engineering
İlave İçerikler:
Metallic Materials Data Handbook Organizations and Standard Bodies:
CAA – Civil Aviation Authority FAA – Federal Aviation Administration EASA – European Aviation Safety Agency RAeS – Royal Aeronautical Society
Euclid Prime Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Matematik ve istatistik konularindaki yuksek impakt faktorune sahip 28 dergiye tam metin erişim sağlar. Dergi listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.
FIAF International Index to Film Periodicals/Full Text Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  FIAF International Index to Film Periodicals/Full Text; Film calışmalarıyla ilgili bu temel kaynak, 1972'den bugüune kadar yayınlanmış dünyanın önde gelen akademik ve popüler sinema dergilerine ait 300.000'den fazla makale dizini içermektedir. Ayrıca, International Index to TV Periodicals, Treasures from the Film Archives ve FIAF Members' Publications and Documentation Collections gibi kaynakları da kapsamaktadır. FIAF Plus Full Text, dünyanın en önemli sinema dergilerinin birçoğundan alınmış tammetinleri FIAF index'e eklemektedir. FIAF Plus Full Text uluslararası film dergileri veritabanıdır.
Film Index International (FII) Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Film Index International British Film Institute'un en iyi güncellenmiş film ve oyuncu bilgilerini içermekte olup, günümüze kadar gelen 1900 kaydı barındırmaktadır.120.000'den fazla film ve 735.000'den fazla karakterle ilgili derinlemesine dizinler sunmaktadır. Ayrıca, aranabilir konu özetlerinin, oyuncuların ve bütün ekibin yanı sıra, çok öne çıkmamış dünya genelindeki film ödülleri de bu zengin içeriğe dahildir.
Food Science Source Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Agribusiness, Food & Beverage Science, Food Packaging, Food Processing, Food Safety, Food Service, Food Shipping, Food/Culinary Innovation, Food-related Product Development konularındaki makalelere tam metin erişim sağlar. Ayrıca 1,000'den fazla anahtar rolündeki gıda endüstrisine ilişkin market raporlarını da erişime sunar.
Food Science & Technology Abstracts Özet Online
Kampüs Dışı Erişim
  Veritabanından çıkarken sağ üstteki logout linkine tıklamayı unutmayınız. (Ayrıntılar)
Georef Özet Online
Kampüs Dışı Erişim
Amerikan Jeoloji Enstitüsü' nün yerbilim veritabanıdır. (Ayrıntılar)
Geo Science World Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Geo Science World, Yer bilimleri ve ilgili disiplinlerdeki konu alanlarında hakemli dergilere 2000 yılından günümüze erişim sağlamaktadır. Aynı zamanda tüm dünya çapında yer bilimleri ile ilgili yayınlanmış içeriklerin bibliyografik verilerini sunan Georef bibliyografik veritabanı ile entegre çalışmaktadır.
Global Books in Print Özet Online
Kampüs Dışı Erişim
  Bu veritabanını ilgi alanınızdaki yayınların takibi için kullanabilirsiniz. (Ayrıntılar)
GPA Standartları Tam Metin DVD     Tam metinlerine erişim sağlanmaktadır. Ulaşım bilgisi için bu yolu takip ediniz.
Hiperkitap Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Türkiye'nin ilk online Türkçe tam metin elektronik kitap veritabanıdır. Disiplinlerarası tüm bilim dallarını içeren konuları kapsar.
NOT: Kaynaklara erişebilmek için Acrobat Reader programının yüklü olması gerekmektedir.
Hukuk Türk Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Bu veritabanı, Yargıtay Kararları, Danıştay Kararları, Anayasa Kararları, AİHM Kararları, T.C. Mevzuatı, T.C. Mevzuatı Grupları, Hukuk Bibliyografyası , Resmi Gazete ve Kanun Tasarılarını içermektedir.
HKU Theses Online Tam Metin Online     Hong Kong Üniversitesi'nde üretilen tezlere tam metin olarak erişebilirsiniz.
ICE Complete eBook Collection Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  ICE Complete eBook Collection İnşaat Mühendisiği konularındaki kitaplara tam metin erişim sağlar.
ICONDA Özet Online
Kampüs Dışı Erişim
  İnşaatla ilgili seçme süreli yayınlardaki makalelerin ve diğer yayınların özetlerini ve bibliyografik künyelerini içerir.
ICE VL – Complete Engineering Journals Collection Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  ICE VL – Complete Engineering Journals Collection İnşaat Mühendisiği konularındaki dergilere tam metin erişim sağlar.
ICE VL – Science Journals Collection Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  ICE VL – Science Journals Collection İnşaat Mühendisiği konularındaki dergilere tam metin erişim sağlar.
IEL (IEEE/ IEE Electronic Library) Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
IEEE' nin ve IEE' nin çeşitli dergilerine, konferanslarına ve standartlarına erişim sağlar. (Ayrıntılar)
IGI-InfoSciBooks Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  IGI-InfoSciBooks Uygulamalı teknoloji, bilgisayar bilimi ve bilgi teknolojileri yönetimi konularını kapsar. Kitap,referans calışma ve vakadan elde edilmiş 25.000 sayfanın üzerinde indirilebilir PDF formatında hazırlanmış tam metin bir veritabanıdır. Kitap listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.
IMechE Journals Collection Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Professional Engineering Publishing tarafından yayınlanan tüm dergilere abonelik sunan bir pakettir.
Proceedings of the Institution of Mechanical Engineers, Part A-P, Journal of Strain Analysis for Engineering Design, International Journal of Engine Research ve IMechE Proceedings Archive 1847-1996 içermektedir.
IOP (Institute of Physics) Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Fizik, biyomedikal, malzeme, elektrik makine ve bilgisayar mühendisliği konularında bilgi sağlar. (Ayrıntılar)
IThenticate İntihal Tespit Programı Online     Akademik yayınlarda intihali engelleme konusu ile ilgili olarak, TÜBİTAK Bilim Kurulu’nun 9 Temmuz 2011 tarih ve 199 sayılı kararı gereği, doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi için (öğrenci ödevleri hariç) “IThenticate” programı TUBITAK EKUAL kapsamında Türkiye’deki üniversitelere ulusal düzeyde erişime açılmıştır. iThenticate programını kullanmak isteyen doktora üstü akademisyenlerimizin erişim tanımlamaları için demirgul@itu.edu.tr adresine ;
İsim-Soy İsim:
E-mail (belirteceğiniz e-mail adresi kullanıcı adınız olacaktır):
Birim:
Akademik Unvan:
bilgilerini bildirmeleri gerekmektedir; bilgileriniz sisteme kaydedildikten sonra; sisteme giriş bilgileri belirtmiş olacağınız e-mail adresinize sistem tarafından (info@ithenticate.com) adresli otomatik gönderilecektir.
iThenticate Hızlı Başlangıç Kılavuzu.
iThenticate Detaylı Kullanım Kılavuzu
İktisat İşletme ve Finans Dergisi Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  İktisat İşletme ve Finans Dergisi (İİF) ; aylık olarak yayınlanan, iktisat, işletme ve finans alanlarında makaleler sunan uluslararası, hakemli akademik bir dergidir. 1987 'den gunumuze tum sayılarına erisim saglanmaktadır. Dergi, Social Sciences Citation Index'te (SSCI), AEA (Amerikan Ekonomi Kurumu) tarafından yayınlanan JEL ve EconLit'de, CABELL Publishing'e ait ""Economics and Finance Directory""de, T.C. Merkez Bankası veritaban'ında indekslenmektedir.
Jane's all The World's Aircraft Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  JANE'S ALL THE WORLD'S AIRCRAFT ; Jane Tüm Dünyada 550'den fazla firma tarafından halen üretilmekte olan 950 aşkın sivil ve askeri uçaklar için standart oluşturan referansları içerir. Boyutlar, performans, yapı, iniş takımı, enerji santralleri ve silahlanma dahil herhangi bir uçak için temel özelliklerini kontrol etmenizi sağlar.
Jane's Helicopter Markets and Systems Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  JANE'S HELICOPTER MARKETS AND SYSTEMS; insanlı insansız helikopter üretim, geliştirme, kullanılan motorlar, ekipman ve teknolojik gelişmeleri kapsayan hem sivil ve askeri pazarlar için önemli bir kaynaktır.
Journal Citation Reports Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Dünyanın önde gelen araştırma dergilerinin sistematik ve objektif bir şekilde değerlendirilmesini sağlar. Bir alanda en sık atıf alan, en güncel, en etkili, en çok makale yayınlamış dergileri ve konu kategorisi bilgilerini sunar. Journal Citation Reports atıf verileri dünya çapında 3300 yayıncı ve 220 den fazla disiplinden 7600'den fazla dergiyi kapsar.
JSTOR Art & Sciences I-III, VII Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Çeşitli konularda 395 dergiye tam metin erişim sağlar. (Ayrıntılar)
Bilindiği gibi kütüphanemizin hali hazırda JSTOR veritabanının Arts & Sciences I-III koleksiyonlarına aboneliği bulunmakta idi. 2009 yılında bu koleksiyonları tamamlayıcı olarak nitelendirilen sanat, beşeri ve sosyal bilimler konularını kapsayan JSTOR Arts & Sciences VII koleksiyonuna da abone olunarak JSTOR koleksiyonu daha da genişletilmiştir.
Knovel E-Kitap Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Knovel; radar teknolojisi, havacılık & savunma, makine, petrol, kimya, elektrik - elektronik, seramik, inşaat, yapı ve dizayn, çevre ve tekstil mühendislikleri, malzeme bilimi, endüstriyel güvenlik, gıda paketleme, biyoteknoloji ve ecza, tıbbi alet ve gereçler, kozmetik, yer bilimi, mühendislik yönetimi, kâğıt ve plastik sanayisi vb… mühendislik konularını kapsayan e-kitap veritabanıdır. Tamamı akademik kaynaklardan oluşan; araştırmacıların, güvenilir teknik bilgiye kolayca erişebildiği, interaktif tablo ve grafiklerle zenginleştirilmistir. Tanıtım Rehberi
LexisNexis Academic Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Hukuk, işletme, finans, ekonomi ve tıp alanlarında; hukuki, finansal ve tıbbi kaynakları çevrimiçi ortamda kullanıma sunmaktadır. Şirketlere yönelik itibar analizine olanak sağlayan içeriği ve tarama yetileri sayesinde kullanıcılarına önemli avantajlar sağlamaktadır.Dünyanın önde gelen gazetelerinden Le Monde, New York Times, USA Today, Die Welt, Der Spiegel, La Stampa, El Pais, NRC Handelsblad, South China Morning Post, The Times of India, Moscow Times, Frankfurter Allgemeine Zeitung gibi başlıkları içermektedir. Tanıtım Rehberi ve Tanıtım Rehberi Videosu için tıklayınız.
Lyell Collection Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Lyell Collection, Temel dergilerle Özel Yayın ve Bilimsel kitap serilerini tek bir elektronik ortamda birlestiren bir veritabanıdır. The Geological Society tarafından oluşturulmuştur. Koleksiyona her yıl ortalama 10.000 sayfa yeni hakemli yer bilimleri içerigi eklenecektir.
Maney MORE Materials Science and Engineering Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Mühendislik ve malzeme bilimleri konu alanlarında önemli bilimsel dergileri içerir.
MathSciNet Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Matematik konulu makalelerin bibliyografik bilgilerini, atıflarını ve eleştirilerini içermektedir. (Ayrıntılar)
Morgan & Claypool Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Morgan & Claypool, Colloqium 2, Synthesis 1,2,3,4 koleksiyonlarını içermektedir.
MSI Eureka Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  MSI Eureka veritabanı, inorganik malzeme alanında dünyadaki tüm yayınları izler. Faz diyagramları ve ilgili termodinamik, kristalografik özellikleri hakkında 1894 yılına kadar uzanan literatüre erişimi sağlayan interaktif bir veritabanıdır.Ayrıntılar
Music Online Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Music Online Veritabanı, Alexander Street Press tarafından yayınlanan dünyadaki en geniş müzik veritabanıdır. Klasik müzik, çağdaş dünya müzikleri, caz müziği, videolar, referans kaynakları gibi çok ceşitli türde kaynaklara erişim sunmaktadır. Kapsamında erişilen paketler: Music Online:Listening, Music Online: Reference, African American Music Reference, Classical Music Reference Library, The Garland Encylopedia of World Music Online, Classical Scores Library, Dance in Video, Opera in Video.
Nature Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Nature dergisine 2007'den günümüze tam metin erişim sağlar.
Nature Immunology, Nature Medicine, Nature Reviews Immunology dergilerine de erişim sağlar.
Newspaper Source Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  A'dan Z'ye 28 adet gazeteyi tam metin olarak içermesinin yanısıra, 260 bölgesel gazetede çıkan haberleri seçimli tam metin olarak kullanıma sunar.
NFPA Standartları Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  12 adet El Kitabının tam metnini içermektedir: Ulusal Yangın Yönetmeliği, Yangından Korunma Kılavuzu, Ulusal Yakıt Gazı Yönetmeliği El Kitabı, LP-Gazları El Kitabı, Ulusal Yangın Alarmı Yönetmeliği El Kitabı, Yangından Korunma Yönetmeliği El Kitabı, Yaşam Güvenliği Yönetmeliği El Kitabı, Ulusal Elektrik Yönetmeliği El Kitabı, Alevlenebilir ve Yanıcı Sıvılar Yönetmeliği El Kitabı, Sağlık Tesisleri El Kitabı, Otomatik Yağmurlama Sistemleri El Kitabı ve Meslek Sağlığı ve Güvenliği El Kitabı.
Erişim ayrıntıları
OECD iLibrary Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  OECD iLibrary, iktisadi ve idari bilimler başta olmak üzere pek çok alanda OECD'nin yayınlamakta olduğu; kitaplar, dergiler, istatistikler, toplantı bildirileri, referans kaynakları ve özel OECD koleksiyonlarını içerir. Kullanım kılavuzuna bu linkten ulaşabilirsiniz.
One Petro Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  OnePetro şu anda 85,000 'i aşkın belge içerir. Aşağıdaki kuruluşların ürettiği teknik dokümanlar OnePetro aracılığıyla sunulmaktadır:
•American Petroleum Institute (API)
•American Rock Mechanics Association (ARMA)
•American Society of Safety Engineers (ASSE)
•International Society for Rock Mechanics (ISRM)
•Offshore Technology Conference (OTC)
•NACE International (corrosion engineers)
•Petroleum Society of Canada (PETSOC)
•Society of Petroleum Engineers (SPE)
•Society of Petrophysicists and Well Log Analysts (SPWLA)
•The Society of Underwater Technology (SUT)
•World Petroleum Council (WPC)
Optics Infobase Premium Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Optics Infonbase Premium veri tabanı ile Optical Socety of America (OSA) nın 15 dergi, Topical Meeting proceedings, OSA's Major Meeting Series, and OSA's Image Bank' a tam metin erişim sağlanır.
Oxford Art Online Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
   
Oxford Journals Online Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  223 adet dergiye tam metin olarak erişebilirsiniz. (Ayrıntılar)
Oxford Music Online Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Oxford Music Online, müzik bilimi alanında temel referans kaynağıdır. Eski adı Grove Music Online olan veritabanı; Grove Music Online, Oxford Dictionary of Music, Oxford Companion to Music adlı üç veritabanını kapsayacak şekilde içeriği genişlemiş ve yeni arayüzü ile yayımlanmaya başlamıştır. Veritabanı, 23.000 üzerinde biyografya, 50.000 üzeri tam-metin makale ve çeşitli ses dosyalarını içerir.
OXFORD Reference Online Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
   
Palgrave Macmillan Journals Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Journal of the Operational Research Society, Journal of Smilation, Knowledge Management Research and Practice dergilerine tam metin erişim sağlar.
Passport Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Ülkeler, müşteriler ve endüstri kuruluşları için ekonomi haberleri sağlayan istatistikler, pazar raporları, şirket profilleri ve bilgi kaynakları sunmaktadır. Kapsamında Passport Industrial ve Dashboards veritabanları da bulunmaktadır.
Philosopher's Index Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  85 ülke ve 39 dilden yaklaşık 1400 akademik derginin 485,000 den fazla makale ve kitap özetini 1940' dan günümüze erişime sunan indeks veritabanıdır.
PNAS Online Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  PNAS, Proceedings of The National Academy of Sciences of the United States of America www.pnas.org dünyanın en saygın, çok disiplinli bilimsel seri yayınlarındandır. Biyolojik, fiziksel ve sosyal bilimleri içerir. 1914 yılında kurulmasından bu yana PNAS, akademik alanda en son gelişmeleri yansıtan araştırma raporları, yorumlar, eleştiriler, görüş açıları, konferans makaleleri ve faaliyetleri yayımlamaktadır. The National Academy yaklaşık olarak 2.100 üyeden ve 198 tanesi Nobel Adayı olan 385 yabancı üyeden oluşmaktadır.
PressReader Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
PressReader veritabanı, 92 ülkeden, birçok dilde yayınlanan gazeteye tam sayfa orjinal görüntüsüyle ulaşabileceginiz bir gazete koleksiyonudur.
PressReader veri tabanina, kampus icinden mobil cihazlardan, IP Press Reader uygulamasıyla erişebilirsiniz. IP Press Reader erisimi Apple, Blackberry, Windows 8 ve Android cihazlardan kullanilabilmektedir.
Kullanım Kılavuzu
Gazete listesi
Project Gutenberg Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Project Gutenberg ile kültürel içerikli ve kamu malı olan 18.000 eser ücretsiz olarak kullanıma sunulmaktadır. (Ayrıntılar)
ProQuest Art, Film and Music Package Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Avery Index to Architectural Periodicals, Design Abstracts Retrospective, International Index to Music Periodicals Full Text, International Index to Performing Arts Full Text veritabanlarını içerir. Mimarlık, müzik, sanat dallarında uluslararası seçilmiş dergilerdeki makalelerin özetlerini ve bibliyografik künyelerini içermektedir. IIPA Full Text, IIPA Index'in yanısıra gösteri sanatları başlığından bazı tam metin makaleler de içermektedir.
Proquest Dissertations and Theses Global Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Dünyanın en kapsamlı Tez veritabanı olan Proquest Dissertations and Thesess Global 1743’den günümüze 1.5 milyon Tam metin olmak üzere toplamda 3 milyondan fazla doktora ve master tezi içermektedir. Önde gelen uluslararası 700’den fazla üniversite ve araştırma kuruluşu tezlerini Proquest Dissertations and Thesess Global ile yayınlamaktadır. Her yıl ortalama 15.000 Tez eklenmektedir.
PubChem Tam Metin Online     PubChem kimyasal moleküller ve onların faaliyetlerini sağlayan bir veritabanıdır. Biyoteknoloji Bilgi Ulusal Merkezi (NCBI), Sağlık (NIH) ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından üretilen PubChem, küçük moleküllerin biyolojik aktiviteleri hakkında bilgi sağlar.
Reaxys Özet Online
Kampüs Dışı Erişim
  Elsevier tarafından içeriği, CrossFire Beilstein, Gmelin ve Patent Chemistry Database' lerine dayandırılarak oluşturulmuştur. Kullanım kılavuzuna bu linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıntılar
Referex E-Kitap Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Kimya, elektrik, elektronik ve bilgisayar konularındaki kitaplara tam metin erişim sağlar. Kitap listesi
Regional Business News Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
Bölgesel iş dünyası yayınları için kapsamlı tam metin bilgiler sağlamaktadır.
Royal Institute of British Architects (RIBA) eBook Collection Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Royal Institute of British Architects (RIBA) eBook Collection mimarlıkla ilgili 91 adet e-kitaba tam metin erişim sağlar. Kitap listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.
Royal Society Chemistry E-Kitap Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Kimya başta olmak üzere gıda bilimi, nanobilim ve biyobilim alanlarında 1968-2012 yılları arasındaki kitapları kapsamaktadır. Yuksek seviyeli referans çalışmalarından lisans düzeyindeki ders kitaplarına kadar geniş bir yelpazesi vardır. Kullanım kılavuzuna bu linkten ulaşabilirsiniz.
Royal Society of Chemistry Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Royal Society of Chemistry tarafından yayınlanan Kimya ve ilgili disiplinlerdeki dergilere tam metin olarak erişebilirsiniz. Kullanım kılavuzuna bu linkten ulaşabilirsiniz.
Royal Society Package S: The Complete Excellence in Science Collection Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  The Royal Society'nin yayınladığı biyoloji, fizik, bilim tarihi ve felsefesi ve yaşam alanlarındaki araştırmaları kapsayan 7 adet yüksek kalitedeki dergiden oluşmaktadır.
Journal of the Royal Society Interface,
Biology Letters,
Proceedings of the Royal Society A: Mathematical,
Physical and Engineering Sciences,
Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences,
Philosophical Transactions of the Royal Society A: Mathematical,
Philosophical Transactions of the Royal Society B: Biological Sciences
Notes and Records of the Royal Society
SAE Digital Library E-Book Collection Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  SAE Digital Library E-Book Collection, otomotiv, havacılık ve uzay sektörüne yönelik kaynak sağlayan kitapları kapsar.
SAE Digital Library Standarts Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  SAE Digital Library Standards veritabanında yer alan "Ground Vehicle Standards" başlığınaki standartlara tam metin erişim sağlar.
SAE Digital Library Technical Papers Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  SAE Digital Library Technical Papers, otomotiv, havacılık ve uzay sektöründe tasarım, AR-GE, üretim ve kalite kontrol departmanlarına yönelik teknik dokümanları kapsar.
SAE International Journals Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  SAE International Journals, ticari araç, motor, yakıt ve yağlar, malzeme - üretim, binek-mekanik sistemler, binek-elektronik ve elektrik sistemleri konularını kapsayan dergilere erişim sağlar.
Safari Business and Technical Books Online (Safari E-Kitap) Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Bilgisayar, teknik, işletme ve yönetim bilimleri konulu 5696 adet kitaba tam metin erişim sağlar. (Ayrıntılar)
SAGE Knowledge Business & Management Complete Collection Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  İşletme ve yönetim konularında SAGE Knowledge veritabanı "Business & Management Complete Collection paketindeki e-kitaplara tam metin erişim sağlar. Kitap Listesi
SAGE Knowledge Geography Complete Collection Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  SAGE Knowledge veritabanı "Geography Complete Collection" paketindeki e-kitaplara tam metin erişim sağlar. Kitap Listesi
SAGE Knowledge Sociology Complete Collection Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Sosyoloji ile ilgili SAGE Knowledge veritabanında yer alan "Sociology Complete Collection" paketindeki e-kitaplara tam metin erişim sağlar. Kitap Listesi
Science Direct Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  1837 adet dergiye tam metin olarak erişebilirsiniz. (Ayrıntılar)
SciFinder Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
CHEMICAL ABSTRACTS'ın online versiyonudur.
Sistemi kullanabilmek için origin-scifinder adresinden kayıt olmanız bir kullanıcı adı ve şifre almanız gerekmektedir. Kayıt olurken "itu.edu.tr" e-posta adresinin girilmesi gerekmektedir. Veritabanından çıkarken sol üstteki "SignOut" linkine tıklamayı unutmayınız. (Ayrıntılar)
Science Online Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  1883'den beri yayınlanmakta olan Science disiplinlerarası haftalık bir bilim dergisidir. (Ayrıntılar)
Scientific.Net - Materials Science and Engineering Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Scientific.Net - Materials Science and Engineering, özellikle malzeme bilimi ve mühendislik konusunda çok önemli dergileri sunmaktadır.
SciVal Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  SciVal Akademik performans görüntüleme aracına abone olunmuştur. Veritabanını kullanabilmek için bu link üzerinden kayıt olunması gerekmektedir. Scopus veritabanında daha önceden hesap oluşturmuş kullanıcılarımız bu bilgileriyle login olabilirler. SciVal veritabanı detaylı bir biçimde dünyadaki 4600 araştırma kurumunun araştırma performansına erişim imkanı sunar. Araştırma verilerini Scopus veritabaından sağlar. Programın yapabildikleri: SciVal tek bir araştırmacının veya gurubunun araştırma performansını görüntülemenizi sağlar. Bir üniversite veya enstitünün diğer üniversite ve enstitü, tanımlı guruplarla kıyasına olanak sağlar.Yayın sayısı ve atıf etkisinden yola çıkarak potansiyel işbirliklerini görüntülemenize yardımcı olur.
SciVal Funding Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  SciVal Funding, Avustralya, Kanada, Avrupa Birliği, Hindistan, İrlanda, Yeni Zelanda, Singapur, Güney Afrika, Amerika, İngiltere gibi ülkeler tarafından genç veya tecrübeli akademisyenler için sağlanan araştırma fonlarını duyurur. Fon sağlayıcılar; devlete bağlı ajanslar, özel kuruluşlar ve vakıflar, profesyonel dernekler, üniversiteler ve devlete bağlı olmayan özel organizasyonlardan oluşmaktadır.
Tanıtım Rehberi Videosu için tıklayınız.
Scopus Özet Online
Kampüs Dışı Erişim
  Scopus, hakemli literatür ve kaliteli web kaynaklarına ilişkin en büyük öz (abstract) ve atıf veritabanıdır. Araştırma izleme, analiz etme ve görselleştirme için akıllı araçlara sahiptir ve araştırmacıların iş akışına kolayca entegre olur. Scopus hakemli dergileri, referans listelerini, bilimsel tabanlı tarama motoru olan Scirus (www.info.scirus.com) aracılığıyla Web'i, temel patent ofislerini , kurumsal arşiv kaynaklarını tarar. Kullanım kılavuzuna bu linkten ulaşabilirsiniz. Scopus kullanım videolarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
Not: Scopus veritabanı Internet Explorer da açılamamakta olup, Firefox veya Google Chrome ile açmanız gerekmektedir.
SIAM Journals Online Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Uygulamalı matematik konulu 14 adet dergiye tam metin olarak erişilebilir.
SPIE Digital Library Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  SPIE (The International Society for Optical Engineering) astronomi ve astronomik optik, biomedikal optik ve medikal görüntüleme, iletişim ve bilgi teknolojileri, savunma ve endustriyel algılama, elektronik görüntüleme ve işleme, mikro ve nano teknolojiler, optik ve elektronik optik konularında 1990 yılından itibaren online ortamda hakemli dergileri, konferans bildirilerini, e-kitap ve diger kaynakları kapsar.
SPIE Digital Library (e-book) Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  SPIE Digital Libarary (e- books); astronomi ve astronomik optik, biomedikal optik ve medikal görüntüleme, iletişim ve bilgi teknolojileri, savunma ve endüstriyel algılama, elektronik görüntüleme ve işleme, mikro ve nano teknolojiler, optik ve elektronik optik konularında e-kitaplara erişim sağlar.
Springer Author Mapper Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  AuthorMapper yazarların harita üzerinde bulundukları yerleri göstererek bilimsel araştırmaların yönlendirici haritasını çıkarmaya çalışan ücretsiz kullanıma sunulan online bir kaynaktır.(Ayrıntılar)
Springer E-Kitaplar Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
 
Springer/Exampler Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Examplar, yazarlar, editörler ve genelde tüm bilim topluluğu için yayın hazırlama sürecinde kullanılmak üzere geliştirilmiş ücretsiz hizmete sunulan online bir dilbilim kaynağıdır.(Ayrıntılar)
Springer Link Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
Springer ve Kluwer dergilerine tek arayüzden erişim sağlar. (Ayrıntılar)
Taylor & Francis E-Kitap Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
Taylor & Francis yayınevine ait 272 adet e-kitaba tam metin erişim sağlar. Kitap listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.
Taylor & Francis Journal Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Taylor & Francis yayınevinin 1560 dergisine tam metin erişim sağlar. (Ayrıntılar)
Textile Technology Complete Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Tekstil, Tekstil ürünleri ve ilgili Kimya, Fizik, Biyoloji, Çevre konularındaki kitap, konferans bildirisi, makale, tez, teknik raporlar ve ticaret literatürüne tam metin erişim sağlar.
Thomson Reuters Datastream
Thomson Reuters Eikon
Matriks
Tam Metin Online     Türkiye ve dünya finans piyasalarından bilgiler/veriler sağlayan Thomson Reuters Eikon, Thomson Reuters Datastream, Matriks veri terminalleri İşletme Fakültesi(Maçka)-MBA Beyaz Salon'daki Finans Laboratuvarı'nda erişime açılmıştır. Bu veritabanlarından faydalanmak isteyen İTÜ mensupları, İşletme Fakültesi (Maçka)-MBA Beyaz Salon'daki Finans Laboratuvarı'na giderek yararlanabilirler.
Trendstop Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Trendstop veritabanına abone olunmuştur. Trendstop, tekstil, moda tasarımı içeriğine sahiptir.
Kullanıcı adı: yuksels
Şifre: 3061b8b9
TÜİK Tam Metin online     TÜİK'in kuruluşundan bu yana istatistik alanında üretmiş ve basmış olduğu yaklaşık 4500 yayına tam metin olarak erişilebilecek ve nüfus, yaşam, sağlık, eğitim, kültür, adalet, seçim, istihdam, tarım, madencilik, enerji, sanayi ve iş, bina-inşaat, ulaştırma, turizm, ticaret, maliye, milli hesaplar, fiyatlar gibi çeşitli alanlardaki istatistiklere kullanıcıların kolayca ulaşabilecekleri veritabanı
ULAKBİM Türkçe Veritabanları Özet Online
Kampüs Dışı Erişim
  Türkçe veritabanlarına ve TÜBİTAK destekli projeler veritabanına ulaşabilirsiniz. (Ayrıntılar)
University of California Press Scholarship Editions Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Çeşitli konularda 518'den fazla ücretsiz online kitaba abonelik gerekmeksizin tam metin olarak erişilebilir.
WDI Online (The World Development Indicators) Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  (Ayrıntılar)
Web of Science Özet Online
Kampüs Dışı Erişim
Taramanız bitince Logoff düğmesine basınız. İTÜ adresli makaleler konulu önemli duyuru için bu yolu izleyiniz. Tanıtım videosu için tıklaynız.
(Ayrıntılar)
Wiley-Blackwell Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Mühendislik, tıp, veterinerlik, fen bilimleri, sosyal ve beşeri bilimler, ekonomi ve felsefe konularını kapsayan tam metin 1246 bilimsel dergiye erişim sağlar.
Wiley Interdisciplinary Reviews (WIREs) Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Yaşambilimleri, tıpta nanoteknoloji, biyoloji için nanoteknolojik yaklaşımlar, fizik, kimya ve mühendislik gibi disiplinler arası konuları kapsayan veritabanı ansiklopedik referans hizmeti sunar.
Wiley Online Library
E-kitaplar
Tam Metin Online
Kampüs Dışı Erişim
  Wiley Online Library veritabanı'ndan seçilmiş kitaplar elektronik olarak satın alınmıştır.

Abonelik Gerektirmeyen Patent Sayfaları
Europe's Network of Patent Databases (Türkçe)
Europe's Network of Patent Databases (İngilizce)
US Patent and Trademark Office Database
World Intellectual Property Organization

Abonelik Gerektirmeyen Sözlükler ve Tercüme Araçları
Acronym Finder
Babelfish
Cambridge International Dictionary of English
Webster's Revised Unabridged Dictionary
Wordsmyth English Dictionary-Thesaurus
Zargan Terim Bankası

 • Danışma Kütüphanecileri 2853013 (4121)
 • Kütüphane Santral 2853013
 • Kütüphane Bilgi İşlem 2853013 (4103)
 • Danışma Kütüphanecileri
 • Kütüphane Kurumsal kutuphane[at]itu.edu.tr
 • Kütüphane Bilgi İşlem library-it[at]itu.edu.tr

Kütüphaneciye Danış

 •         
  Sosyal Medya
 •         
          Telefon

 • E-Posta